Stylowe i funkcjonalne projekty gabinetów kosmetycznych

 

Salony kosmetyczne prócz estetycznego, atrakcyjnego wyglądu to przestrzenie, które swoją atmosferą muszą działać na Klienta kojąco oraz odprężająco. Dlatego w projektowaniu tego typu obiektów, nadrzędną zasadą, która nam przyświeca jest komfort Klienta. Bardzo istotną rolę odgrywa tutaj wystrój wnętrza, który powinien być utrzymany jasnych bądź stonowanych barwach, które nie przeciążą zmysłów nadmiarem kolorów. Ma to pozytywny wpływ na samopoczucie Klientów i pozwala im na wyciszenie i relaks w trakcie przeprowadzanych zabiegów. Aranżacja gabinetu kosmetycznego, w tym recepcji, poczekalni, a także powierzchni do przygotowywania zabiegów stanowi nie lada wyzwanie architektoniczne. Należy zadbać o naturalny i niewymuszony design, tworzący niepowtarzalny klimat miejsca oraz o spełnienie wymogów sanitarnych.

 

Wnętrze gwarantujące relaks i wyciszenie

Projektując salony kosmetyczne zwracamy uwagę na rodzaj zabiegów, jaki będzie w nich wykonywany. Staramy się wyglądem obiektu nawiązać do tradycji metod kosmetycznych np. w przypadku salonów z masażem dalekowschodnim, czy zabiegami indyjskimi. Mimo że na co dzień przebywa w nich wiele Klientów, układ funkcjonalny budujemy w ten sposób, by każdy z nich czuł się odprężony, zrelaksowany, jak u siebie w domu. Dbamy o odpowiednie wyciszenie wnętrz, inteligentne zagospodarowanie sceny muzycznej, oprawy recepcyjnej, aby Klient od samego wejścia mógł zapomnieć o trudach dnia codziennego. Odpowiednio ustawione oświetlenie, miękkie sofy, które projektujemy na zamówienie w zakładach z jakimi współpracujemy oraz elegancka szatnia to zalety gabinetu kosmetycznego, dla których większość ich odwiedzających wraca ponownie. Gra świateł, rozbita przez wykonane wg. indywidualnych projektów lustra czy parawany sprawia, że wizyta w obiekcie nie jest zwykłym zabiegiem u kosmetologa. Całość zdobi roślinność. Ciągnące się wzdłuż ścian ogrody wertykalne, wysokie palmy w donicach, sprawiają, że Klienci zapamiętują markę salonu i chętnie tu powracają, polecając to miejsce innym.

 

Komfortowe miejsce pracy – odpowiedni projekt salonu kosmetycznego

Nie można zapomnieć o tym, że salon kosmetyczny to miejsce pracy specjalistów, którzy w większości wykonują swój zawód wiele godzin w pozycji stojącej. W tym momencie tak ważna jest rola architekta. W pracowni ARCHITEKCI KIM, projektujemy obiekty w ten sposób, aby odpowiednio wydzielić przestrzenie zaplecza, przestrzenie do przygotowania zabiegów i te do ich przeprowadzenia. Na stałe współpracujemy z firmami stolarskimi, które wykonują na zamówienie odpowiednie umeblowanie, które koresponduje ze specjalistycznym sprzętem. Wszelkie instalacje są z nim kompatybilne, ponieważ pracownia jest w kooperacji z dostawcami urządzeń kosmetycznych, takich jak: autoklawy, sterylizatory, myjki, kombajny kosmetyczne, frezarki kosmetyczne, lasery oraz lampy.

To co wyróżnia pracownię ARCHITEKCI KIM, na rynku biur architektonicznych to to, że prowadzimy inwestycje od wyboru lokalizacji, poprzez projekt koncepcyjny, budowlany, wykonawczy, aż po nadzór autorski i realizację. Na stałe współpracujemy z wykonawcami prac budowlanych i wykończeniowych, dzięki czemu projekty salonów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych czy projekty przychodni stomatologicznych a także ich późniejsza realizacja są na najwyższym poziomie.