
Nowoczesna pracownia protetyczna, to nie tylko profesjonalny sprzęt, czy wysokiej jakości materiały. To także funkcjonalne wnętrza, wygodne dla pracujących w nich specjalistów i estetyczne dla odwiedzających je klientów.
To co wyróżnia pracownię ARCHITEKCI KIM, na rynku biur architektonicznych to to, że prowadzimy inwestycje od wyboru lokalizacji, poprzez projekt koncepcyjny, budowlany, wykonawczy, aż po nadzór autorski i realizację. Na stałe współpracujemy z wykonawcami prac budowlanych i wykończeniowych.
W etapie wyboru lokalizacji pozyskujemy niezbędną dokumentację związaną z miejscem inwestycji, wykonujemy analizę projektową oraz określamy możliwości przeprowadzenia inwestycji. Następnie przechodzimy do projektu koncepcyjnego. Ustalamy program projektowy budynku lub lokalu, opracowujemy projekt technologii i procedur, w oparciu o układ funkcjonalny. Następnie uzgadniamy całość opracowania z rzeczoznawcami z zakresu sanepid, BHP, bezpieczeństwa pożarowego. Kolejnym etapem jest projekt budowlany – wielobranżowy, wykonany w oparciu o projekt technologii. Finalnie pomagamy uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. Projekt wykonawczy obejmuje uzupełnienie projektu budowlanego o niezbędne szczegóły. Etap ten kończy opracowanie projektu wnętrz, wraz z wizualizacjami 3D. Kolejnym krokiem są prace pozaprojektowe, polegające na realizacji inwestycji. Pomagamy inwestorom, poprzez dobór odpowiedniej ekipy wykonawczej oraz nadzór jej prac.
Na ostateczny kształt gabinetu protetycznego wpływa wiele czynników. Min. specyfika lokalu, czy wymogi sanepidu. Projektując tego rodzaju pracownie, stawiamy przede wszystkim na utrzymanie najwyższego poziomu ergonomii pracy. Dostosowujemy obiekt do indywidualnych potrzeb inwestora. Wnętrze gabinetu protetycznego jest niezwykle ważne, zarówno dla specjalisty jak i pacjenta. Prawidłowe wykończenie wnętrza kliniki gwarantuje komfort pracy całego personelu.
Instalacja aparatury rentgenodiagnostycznej, w dużej mierze definiuje funkcjonowanie kliniki. Diagnostyka obrazowa, jest niezbędna do wykonywania większości zabiegów. Współpracujemy z fizykami medycznymi, którzy wykonują projekt osłon stałych oraz odpowiednie pomiary. Dzięki temu, aparatura radiologiczna spełnia normy Prawa Atomowego. Co ważne, budynek, w jakim znajduje się gabinet, wymaga przyłączy, które umożliwiają instalacje techniczne w budynku.
Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współpracę z dostawcami sprzętu specjalistycznego, takiego jak np. stoły protetyczne, które stanowią kompleksowe stanowisko pracy dla protetyka. Stoły te, powinny być wyposażone w: szufladę ssącą lub kobyłkę ssącą, wyciąg protetyczny, instalację elektryczną, wyprowadzenie końcówki z zaworem gazu, końcówkę powietrza z samonawijaczem, lampę bezcieniową oraz blat. Niezbędne jest przy montażu takiego stołu jest odpowiednie poprowadzenie instalacji. Podobna sytuacja występuje w przypadku podłączenia urządzeń takich jak: piece muflowe, wyciągi protetyczne, wirówki protetyczne, klamrografy. Współpracujemy z firmami, które umożliwiają usprawnienie wyposażenia wnętrza poprzez montaż: bezdotykowych baterii, dozowników. Nasze ekipy stolarskie ulepszają meble w gabinecie, o udogodnienia typu: szuflady otwierane dotykiem oraz szuflady na określone odpady. Projektujemy również meble recepcyjne, kartoteki, a także wyposażenie pomieszczeń socjalnych.
Do projektów ARCHITEKCI KIM, wielokrotnie wdrażaliśmy technologię CAD/CAM, która to wyznacza aktualne standardy jakości pracowni protetycznych.