Kliniki SPA

W dzisiejszych czasach funkcja, jaką pełnią SPA jest bardzo ważna. Osoby prowadzące siedzący tryb życia, nie mające czasu na sport, potrzebują po południu chwili wyciszenia i relaksu. Wieczorny masaż, czy weekendowy wyjazd do gabinetów odnowy, może zdziałać cuda. Kliniki SPA, były przedmiotem wielu realizacji ARCHITEKCI KIM. To co wyróżnia pracownię ARCHITEKCI KIM, na rynku biur architektonicznych to to, że prowadzimy inwestycje od wyboru lokalizacji, poprzez projekt koncepcyjny, budowlany, wykonawczy, aż po nadzór autorski i realizację. Na stałe współpracujemy z wykonawcami prac budowlanych i wykończeniowych.

W etapie wyboru lokalizacji pozyskujemy niezbędną dokumentację związaną z miejscem inwestycji, wykonujemy analizę projektową oraz określamy możliwości przeprowadzenia inwestycji. Następnie przechodzimy do projektu koncepcyjnego. Ustalamy program projektowy budynku lub lokalu, opracowujemy projekt technologii i procedur, w oparciu o układ funkcjonalny. Następnie uzgadniamy całość opracowania z  rzeczoznawcami z zakresu sanepid, BHP, bezpieczeństwa pożarowego. Kolejnym etapem jest projekt budowlany – wielobranżowy, wykonany w oparciu o projekt technologii. Finalnie pomagamy uzyskać prawomocne pozwolenie na budowę. Projekt wykonawczy obejmuje uzupełnienie projektu budowlanego o niezbędne szczegóły. Etap ten kończy opracowanie projektu wnętrz wraz z wizualizacjami 3D. Kolejnym krokiem są prace pozaprojektowe, polegające na realizacji inwestycji. Pomagamy inwestorom, poprzez dobór odpowiedniej ekipy wykonawczej oraz nadzór jej prac.

Kliniki SPA, to obiekty charakterystyczne, w większości projektowo związane z tematyka zabiegów, jakie są w nich wykonywane. Stąd też, tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń oraz przystosowanie ich do funkcji, jaką będą w pełnić w przyszłości. Wywiad dotyczący specyfiki praktyk w przyszło powstałej klinice, jest niezbędnym elementem rzetelnie wykonanego projektu.

Pracownia  ARCHITEKCI KIM, na przestrzeni lat nawiązała współpracę z zakładami meblarskimi, które projektują wyposażenie klinik. Specjalnie zaprojektowane do określonego obiektu meble, pozwalają na odpowiednie, wygodne rozmieszczenie urządzeń niezbędnych do wykonywania zabiegów. Co więcej, współpracujemy z dostawcami kapsuł, minibasenów, saun, a także innego sprzętu kosmeycznego. Nasi technolodzy wykonują projekt instalacji, pod określone zabiegi w klinice SPA.

ARCHITEKCI KIM to pracownia, która współpracuje z zespołem tapicerów, którzy na podstawie naszych projektów wykonują wygodne, stylowe meble. Pomagamy również odpowiednio dobrać tkaniny obiciowe, a także dekoracje okien. W projekcie wnętrz stawiamy na to, aby każdy klient w klinice czuł się odprężony i zrelaksowany. Scena muzyczna oraz oświetlenie to składowe projektu, które we wnętrzach SPA odgrywają kluczową rolę. Projektujemy zieleń i współpracujemy z firmami, które organizują ogrody klinik, bądź zieleń wewnętrzną. ARCHITEKCI KIM, jest pracownią, która współpracuje z najlepszymi polskimi rzemieślnikami, trudniącymi się wyrobem metalowych mebli, ram, luster bądź parawanów. To wszystko pomaga nam stworzyć w klinice SPA niepowtarzalny klimat, który staje się jej indywidualną wizytówką. Dzięki niej klienci zapamiętują te miejsca oraz chętnie wracają do nich i polecają je innym.