Obiekty medyczne

Specyfika pracy KIMarchitekci w zakresie projektowania obiektów medycznych oraz branży beauty&spa, polega przede wszystkim na kompleksowej obsłudze realizacji.  Swoje doświadczenie zawdzięczamy problemom oraz ich rozwiązaniom, jakie napotkaliśmy przy pracy w tym sektorze architektury specjalistycznej.

Prace projektowe nasz klient może przedyskutować ze specjalistami, którzy od lat zajmują się określonymi technologiami. Pomagamy w sporządzeniu kompleksowego kosztorysu inwestycji, co pozwala pracować w ściśle określonym budżecie oraz terminie realizacji. Prócz wdrażania sprawdzonych rozwiązań, tworzymy inteligentne koncepcje, optymalizowanie funkcji, usprawniające organizację działalności klienta.

Kompleksowość procesu projektowo – inwestycyjnego, polega na doborze lokalizacji, analizie przedprojektowej, zebraniu dokumentacji umożliwiającej inwestycje, opracowaniu koncepcji, technologii oraz projekcie wnętrz. Działając w ten sposób, czyli ujmując spectrum składowych projektu w jedną całość, opracowaliśmy metodę optymalizacji kosztów inwestycji klienta.

Nasze działania, zaczynają się jeszcze przed wyborem lokalizacji powstania obiektu. W przeszłości spotkaliśmy się z miejscami, w jakich z powodów technologicznych, nie można było zrealizować tego typu inwestycji. W związku z tym, nawiązaliśmy współpracę z zespołem branżystów, który jest w stanie zweryfikować możliwości adaptacji danej lokalizacji. Żeby to zrobić potrzebna jest podstawowa informacja o obiekcie. Staramy się o dokumentację, związaną miejscem inwestycji. Pomagamy w jej organizacji. Analizujemy możliwości adaptacji, pod względem spełnienia wymagań stawianych przez min.: Sanepid.

Następnie, razem z inwestorem, ustalamy program projektowy budynku lub lokalu. Tworzymy na jego podstawie przestrzenny układ funkcjonalny. Po uzgodnieniu go z inwestorem, sporządzamy projekt architektoniczny i projekty wielobranżowe. Projekty przez nas sporządzone, zawierają opracowania technologiczne wraz z procedurami, uzgodnienia oraz opinie niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Na tej podstawie możemy sporządzić projekt wykonawczy. Obejmuje on zakresem wielobranżowe projekty wykonawcze.

Naszym głównym celem jest wspieranie rynku opieki zdrowotnej, poprzez projektowanie obiektów o najwyższych standardach obsługi. Niemniej jednak, duży nacisk kładziemy, nie tylko na użyteczność, ale i na estetykę wizualną obiektu. Wnętrza, są nawiązaniem do miejsca w jakim znajduje się budynek oraz czasu w jakim został wybudowany. Szczególną cechą, jaka charakteryzuje nasza architekturę, jest połączenie funkcjonalności z estetyką.

Starannie dobrane programy, oraz wieloletnie doświadczenie architektów w zakresie przygotowania wizualizacji 3D, animacji, bądź ,,wirtualnego spaceru”, pozwala na przedstawienie klientowi dokładnego wyglądu inwestycji. Pomaga to też w naniesieniu zmian w projekcie, na odpowiednim, nieszkodliwym dla inwestycji etapie. Estetyczne i realistyczne wizualizacje sporządzamy wcześniej, dzięki czemu inwestorzy mogą z wyprzedzeniem informować pacjentów, co i w jakim kształcie w przyszłości dla nich planują, w danej lokalizacji. Jest to ważne np. dla sieci klinik, które otwierają swoje kolejne filie w różnych dzielnicach miasta.

Prócz realizacji projektów medycznych od podstaw, podejmujemy się modernizacji istniejących obiektów. Prowadzone przez nas analizy projektowe poprawiają rentowność placówek, dostosowują do aktualnych przepisów, funkcji i dynamicznego rozwoju rynku.